Dlaczego warto zrobić sesję narzeczeńską?

Już od pierwszych dni Waszego związku uwieczniacie na zdjęciach wspólne chwile.  Robicie sobie zdjęcia w łóżku, zdjęcia na wakacjach, romantyczne zdjęcia z każdej rocznicy związku. Sporo tych zdjęć. Zatrzymujecie na fotkach najcenniejsze dla Was momenty.  W przyszłości przed Wami najpiękniejszy dzień w życiu uwieczniony  przez fotografa ślubnego. Jednak tuż przed ślubem istnieje okazja na pierwszą profesjonalną sesję z fotografem – sesję narzeczeńską. Łódź, Warszawa, Kraków, Wrocław, wpisując odpowiednią frazę w wyszukiwarkę, znajdziecie mnóstwo pomysłów na wymarzoną sesję narzeczeńską. Jednak czy rzeczywiście warto ją zrobić przed ślubem? Przekonajmy się 🙂

Sesja narzeczeńska. Dla kogo i za ile?

To dla niektórych pierwsze profesjonalne spotkanie z doświadczonym fotografem. Zaznaczmy już na początku, że sesję narzeczeńską może wykonać wybrany przez Was fotograf na ślub. Większość fotografów na wesele posiada w swojej ofercie tę opcję, jak również pełne pakiety: sesja narzeczeńska + sesja ślubna.  Wybór należy do Was.

Czy to zadanie chcecie powierzyć fotografowi od ślubów czy będzie szukać specjalisty od fotografii komercyjnej?

Jedno jest ważne, fotograf musi posiadać doświadczenie w fotografowaniu portretów, musi również uchwyć te wszystkie piękne uczucia i emocje między Wami.

Sesję narzeczeńską potraktujcie jako próbę generalną przed ślubem. To dobry moment, żeby poznać się z fotografem (jeśli to Wasz fotograf ślubny) i jego obiektywem. Będziecie mieli szanse, przetestować wybrane ujęcia, gesty i pozycje.

Zdjęcia z sesji dla narzeczonych to również wspaniała pamiątka przedślubna, którą możecie wykorzystać np. przy tworzeniu dekoracji ślubnych, zaproszeń czy w formie podziękowań dla gości, czy rodziców. Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej służą również jako pokaz slajdów, wyświetlany w trakcie wesela.

Ile kosztuje sesja narzeczeńska?

Wszystko oczywiście zależy od pakietu, który wybierzecie. Z reguły sesja narzeczeńska w pakiecie z ofertą ślubną wychodzi nieco taniej.  Fotografowie ślubni zwłaszcza w okresie targów ślubnych proponują promocyjne pakiety, oferując sesję narzeczeńską za darmo. Warto obserwować takie akcje.

Jeżeli jednak decydujecie się wykupić u danego fotografa jedynie sesję narzeczeńską, jej średni koszt wynosi ok. 600 zł. W tej cenie możemy liczyć na dwugodzinną pracę dwóch fotografów.

Gdzie zrobić sesję narzeczeńską? Podpowiadam

Najważniejszy jest pomysł! Otóż to. Nie mogą to być kolejne nudne, pozowane zdjęcia w plenerze. Do tematu sesji wykorzystajcie, coś co lubicie, coś co Was łączy. Pracujecie jako dziennikarze radiowi? Świetnie! Co powiecie na sesję narzeczeńską w studio radiowym w Waszym miejscu pracy? Jesteście fanami piłki nożnej? Koniecznie musicie mieć zdjęcia na stadionie piłkarskim lokalnej drużyny piłkarskiej. Nie ograniczajcie się, spełniajcie swoje nawet najbardziej szalone pomysły. 

Pamiętajcie, że podczas sesji plenerowej nie każde zdjęcie będzie proste do wykonania. W sukni ślubnej z długim trenem nie wszystkie ujęcia będą łatwe do wykonania. Jeżeli są miejsca, w których chcecie mieć wspólne zdjęcia, pomyślcie nad sesją narzeczeńską. Łódź, Warszawa, Wrocław, Kraków czy Gdańsk. To miasta, gdzie znajdziecie mnóstwo ciekawych i nietypowych zdjęć na sesję.  Fotografowie ślubni dysponują imponującą listą magicznych miejsc na sesje fotograficzne. Twórcę Waszej sesji narzeczeńskiej poproście o wskazanie kilku takich miejsc.

Jak się ubrać na sesję?

Nasza rada? Ubierzcie się wygodnie. Załóżcie takie ubrania, które odzwierciedlają to, kim jesteście. Jeżeli kochacie kultowe trampki Converse, załóżcie je. Pokażcie jak bardzo do siebie pasujecie.

Jeżeli Wasze wesele będzie miało konkretny motyw lub temat np. motyw filmowy z Wielkiego Gatsbego, ubierzcie się w stylu nawiązującym do wesela. Mile widziane są również rekwizyty. Zdjęcia z wycieczki rowerowej ucieszą fanów kolarstwa. Sesja z książkami w starej bibliotece to idealna pamiątka dla amatorów dobrej literatury. Pomocni na planie zdjęciowymi będą również Wasi pupile. Fotografowie ślubni uwielbiają cykać zdjęcia zwierzakom. Zdjęcia Państwa Młodych z pupilami na stałe weszły do kanonu ślubnych reportaży.

Jak się przygotować do sesji?

Zacznijcie od rezerwacji terminu i spotkania lub rozmowy telefonicznej z fotografem.  Rekomendujemy zrobienie takiej sesji nawet miesiąc przed ślubem.  Jeżeli zdjęcia z sesji chcecie wykorzystać na zaproszeniach ślubnych, co zrozumiałe zdjęcia zróbcie nawet kilka miesięcy przed ślubem. Termin takiej sesji uzależniony jest od celu, w jakim wykorzystacie zrobione zdjęcia.

Jeżeli już macie ustalony termin, a on zbliża się wielkimi krokami musicie się odpowiednio przygotować.

Oto nasze wskazówki:

 1. Makijaż i fryzura
  Pewnie rzeczy po prostu źle wychodzą na zdjęciach. Mamy tu na myśli cienie pod oczami oraz różnego rodzaju niespodzianki na twarzy. Jeżeli Twoja makijażystka będzie miała chwilę, skorzystaj z jej usług. Może sesja narzeczeńska to dobry moment na sprawdzenie swojego próbnego makijażu ślubnego? Zobaczysz, jak wychodzisz na zdjęciach, które elementy warto dopracować. To samo dotyczy fryzury. Nie musisz zaraz umawiać się na fryzurę próbną numer 2. Dopracuj jednak wygląd swoich włosów przed sesją narzeczeńską. To samo dotyczy panów 🙂
 2. Pora dnia
  Nie ma co ukrywać, że najlepsze światło jest wcześnie rano lub jeszcze lepsze po południu. Zwłaszcza w miesiącach letnich. My również preferujemy tę porę dnia na sesję. Dlatego proponujemy Wam dzień przed sesją położyć się w miarę wcześniej spać, by rano wstać i czuć się rześko. Ten wigor przyda się na sesji.
 3. Stroje na przebranie
  Jeżeli na sesji planujesz wystąpić w szpilkach, koniecznie zabierz ze sobą buty na płaskim obcasie np. baleriny. Praca na sesji potrafi być wymagająca, nawet największe twardzielki nie dadzą rady pracować w szpilkach przez kilka godzin. Jeżeli sesja narzeczeńska będzie odbywać się w kilku miejscach, pomyślcie o dwóch stylizacjach. Na każde miejsce przygotujcie inny strój. Różne miejsca i różne stroje nadadzą zdjęciom różnorodności. Nie będą tylko nudnym, powtarzającym się pokazem slajdów.

Sesja narzeczeńska w Łodzi

Sesja narzeczeńska to kolejna obok reportażu ślubnego niezapomniana pamiątka. Zdjęcia z takiej sesji można wykorzystać na wiele sposobów, a miejsca w domu też wystarczy na kolejne ramki ze zdjęciami. Sesja narzeczeńska może być również niezapomnianym prezentem niespodzianką od świadków. Wieczory panieńsko-kawalerskie często połączone są z sesjami zdjęciowymi, lub zamiast wieczorów organizowane są sesje narzeczeńskie w formie prezentów od przyjaciół i właśnie świadków. Zamiast zabawy w klubie i serii nietrafionych prezentów, przyszli Państwo Młodzi otrzymają cudowną, niezapomnianą pamiątkę.

Jeżeli po przeczytaniu tego artykułu, już wiecie, że chcecie wziąć udział w sesji narzeczeńskiej, koniecznie sprawdźcie nasze ulubione plany zdjęciowe w Łodzi.  To nasze propozycje na sesje narzeczeńskie w Łodzi (chociaż spokojnie można tam również wykonać imponujące sesje plenerowe).

 1. Sesja na Dworcu Łódź Fabryczna
 2. Sesja w kinie Charlie
 3. Sesja w tramwaju MPK- Łódź
 4. Sesja w Ogrodzie Botanicznym
 5. Sesja na Księżym Młynie.

Jeżeli chcecie stanąć przed obiektywem profesjonalnych fotografów ślubnych podczas sesji narzeczeńskiej, napiszcie do nas.

Twój mail nie będzie nigdzie widoczny ani publikowany. Wymagana pola są zaznaczone *

*

*

f a c e b o o k