Dlaczego warto zrobić sesję narzeczeńską?

Już od pierwszych dni Waszego związku uwieczniacie na zdjęciach wspólne chwile.  Robicie sobie zdjęcia w łóżku, zdjęcia na wakacjach, romantyczne zdjęcia z każdej rocznicy związku. Sporo tych zdjęć. Zatrzymujecie na fotkach najcenniejsze dla Was momenty.  W przyszłości przed Wami najpiękniejszy dzień w życiu uwieczniony  przez fotografa ślubnego. Jednak tuż przed ślubem istnieje okazja na pierwszą profesjonalną sesję z fotografem – sesję narzeczeńską. Łódź, Warszawa, Kraków, Wrocław, wpisując odpowiednią frazę w wyszukiwarkę, znajdziecie mnóstwo pomysłów na wymarzoną sesję narzeczeńską. Jednak czy rzeczywiście warto ją zrobić przed ślubem? Przekonajmy się 🙂

Sesja narzeczeńska. Dla kogo i za ile?

To dla niektórych pierwsze profesjonalne spotkanie z doświadczonym fotografem. Zaznaczmy już na początku, że sesję narzeczeńską może wykonać wybrany przez Was fotograf na ślub. Większość fotografów na wesele posiada w swojej ofercie tę opcję, jak również pełne pakiety: sesja narzeczeńska + sesja ślubna.  Wybór należy do Was.

Czy to zadanie chcecie powierzyć fotografowi od ślubów czy będzie szukać specjalisty od fotografii komercyjnej?

Jedno jest ważne, fotograf musi posiadać doświadczenie w fotografowaniu portretów, musi również uchwyć te wszystkie piękne uczucia i emocje między Wami.

Sesję narzeczeńską potraktujcie jako próbę generalną przed ślubem. To dobry moment, żeby poznać się z fotografem (jeśli to Wasz fotograf ślubny) i jego obiektywem. Będziecie mieli szanse, przetestować wybrane ujęcia, gesty i pozycje.

Zdjęcia z sesji dla narzeczonych to również wspaniała pamiątka przedślubna, którą możecie wykorzystać np. przy tworzeniu dekoracji ślubnych, zaproszeń czy w formie podziękowań dla gości, czy rodziców. Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej służą również jako pokaz slajdów, wyświetlany w trakcie wesela.

Ile kosztuje sesja narzeczeńska?

Wszystko oczywiście zależy od pakietu, który wybierzecie. Z reguły sesja narzeczeńska w pakiecie z ofertą ślubną wychodzi nieco taniej.  Fotografowie ślubni zwłaszcza w okresie targów ślubnych proponują promocyjne pakiety, oferując sesję narzeczeńską za darmo. Warto obserwować takie akcje.

Jeżeli jednak decydujecie się wykupić u danego fotografa jedynie sesję narzeczeńską, jej średni koszt wynosi ok. 600 zł. W tej cenie możemy liczyć na dwugodzinną pracę dwóch fotografów.

Gdzie zrobić sesję narzeczeńską? Podpowiadam

Najważniejszy jest pomysł! Otóż to. Nie mogą to być kolejne nudne, pozowane zdjęcia w plenerze. Do tematu sesji wykorzystajcie, coś co lubicie, coś co Was łączy. Pracujecie jako dziennikarze radiowi? Świetnie! Co powiecie na sesję narzeczeńską w studio radiowym w Waszym miejscu pracy? Jesteście fanami piłki nożnej? Koniecznie musicie mieć zdjęcia na stadionie piłkarskim lokalnej drużyny piłkarskiej. Nie ograniczajcie się, spełniajcie swoje nawet najbardziej szalone pomysły. 

Pamiętajcie, że podczas sesji plenerowej nie każde zdjęcie będzie proste do wykonania. W sukni ślubnej z długim trenem nie wszystkie ujęcia będą łatwe do wykonania. Jeżeli są miejsca, w których chcecie mieć wspólne zdjęcia, pomyślcie nad sesją narzeczeńską. Łódź, Warszawa, Wrocław, Kraków czy Gdańsk. To miasta, gdzie znajdziecie mnóstwo ciekawych i nietypowych zdjęć na sesję.  Fotografowie ślubni dysponują imponującą listą magicznych miejsc na sesje fotograficzne. Twórcę Waszej sesji narzeczeńskiej poproście o wskazanie kilku takich miejsc.

Jak się ubrać na sesję?

Nasza rada? Ubierzcie się wygodnie. Załóżcie takie ubrania, które odzwierciedlają to, kim jesteście. Jeżeli kochacie kultowe trampki Converse, załóżcie je. Pokażcie jak bardzo do siebie pasujecie.

Jeżeli Wasze wesele będzie miało konkretny motyw lub temat np. motyw filmowy z Wielkiego Gatsbego, ubierzcie się w stylu nawiązującym do wesela. Mile widziane są również rekwizyty. Zdjęcia z wycieczki rowerowej ucieszą fanów kolarstwa. Sesja z książkami w starej bibliotece to idealna pamiątka dla amatorów dobrej literatury. Pomocni na planie zdjęciowymi będą również Wasi pupile. Fotografowie ślubni uwielbiają cykać zdjęcia zwierzakom. Zdjęcia Państwa Młodych z pupilami na stałe weszły do kanonu ślubnych reportaży.

Jak się przygotować do sesji?

Zacznijcie od rezerwacji terminu i spotkania lub rozmowy telefonicznej z fotografem.  Rekomendujemy zrobienie takiej sesji nawet miesiąc przed ślubem.  Jeżeli zdjęcia z sesji chcecie wykorzystać na zaproszeniach ślubnych, co zrozumiałe zdjęcia zróbcie nawet kilka miesięcy przed ślubem. Termin takiej sesji uzależniony jest od celu, w jakim wykorzystacie zrobione zdjęcia.

Jeżeli już macie ustalony termin, a on zbliża się wielkimi krokami musicie się odpowiednio przygotować.

Oto nasze wskazówki:

 1. Makijaż i fryzura
  Pewnie rzeczy po prostu źle wychodzą na zdjęciach. Mamy tu na myśli cienie pod oczami oraz różnego rodzaju niespodzianki na twarzy. Jeżeli Twoja makijażystka będzie miała chwilę, skorzystaj z jej usług. Może sesja narzeczeńska to dobry moment na sprawdzenie swojego próbnego makijażu ślubnego? Zobaczysz, jak wychodzisz na zdjęciach, które elementy warto dopracować. To samo dotyczy fryzury. Nie musisz zaraz umawiać się na fryzurę próbną numer 2. Dopracuj jednak wygląd swoich włosów przed sesją narzeczeńską. To samo dotyczy panów 🙂
 2. Pora dnia
  Nie ma co ukrywać, że najlepsze światło jest wcześnie rano lub jeszcze lepsze po południu. Zwłaszcza w miesiącach letnich. My również preferujemy tę porę dnia na sesję. Dlatego proponujemy Wam dzień przed sesją położyć się w miarę wcześniej spać, by rano wstać i czuć się rześko. Ten wigor przyda się na sesji.
 3. Stroje na przebranie
  Jeżeli na sesji planujesz wystąpić w szpilkach, koniecznie zabierz ze sobą buty na płaskim obcasie np. baleriny. Praca na sesji potrafi być wymagająca, nawet największe twardzielki nie dadzą rady pracować w szpilkach przez kilka godzin. Jeżeli sesja narzeczeńska będzie odbywać się w kilku miejscach, pomyślcie o dwóch stylizacjach. Na każde miejsce przygotujcie inny strój. Różne miejsca i różne stroje nadadzą zdjęciom różnorodności. Nie będą tylko nudnym, powtarzającym się pokazem slajdów.

Sesja narzeczeńska w Łodzi

Sesja narzeczeńska to kolejna obok reportażu ślubnego niezapomniana pamiątka. Zdjęcia z takiej sesji można wykorzystać na wiele sposobów, a miejsca w domu też wystarczy na kolejne ramki ze zdjęciami. Sesja narzeczeńska może być również niezapomnianym prezentem niespodzianką od świadków. Wieczory panieńsko-kawalerskie często połączone są z sesjami zdjęciowymi, lub zamiast wieczorów organizowane są sesje narzeczeńskie w formie prezentów od przyjaciół i właśnie świadków. Zamiast zabawy w klubie i serii nietrafionych prezentów, przyszli Państwo Młodzi otrzymają cudowną, niezapomnianą pamiątkę.

Jeżeli po przeczytaniu tego artykułu, już wiecie, że chcecie wziąć udział w sesji narzeczeńskiej, koniecznie sprawdźcie nasze ulubione plany zdjęciowe w Łodzi.  To nasze propozycje na sesje narzeczeńskie w Łodzi (chociaż spokojnie można tam również wykonać imponujące sesje plenerowe).

 1. Sesja na Dworcu Łódź Fabryczna
 2. Sesja w kinie Charlie
 3. Sesja w tramwaju MPK- Łódź
 4. Sesja w Ogrodzie Botanicznym
 5. Sesja na Księżym Młynie.

Jeżeli chcecie stanąć przed obiektywem profesjonalnych fotografów ślubnych podczas sesji narzeczeńskiej, napiszcie do nas.

Jak znaleźć dobrego fotografa na ślub?

dobry fotograf na ślub

Gratulacje dla Was! Jesteście zaręczeni! Chcecie zostać mężem i żoną, małżeństwem, jednością do końca życia. Chwilę euforii z zaręczyn, przerywa myśl o przygotowaniach ślubnych. To prawda, organizacja wesela nie należy do najprostszych spraw. To czas wyborów, ważnych decyzji i dopinania wszystkiego na ostatni guzik. Nasza rada na początek tej drogi?

Zacznijcie od rezerwacji terminu u fotografa ślubnego.

 Dlaczego to takie ważne?  Zdjęcia ślubne to pamiątka, która zostanie z Wami na zawsze. Jednak aby ta pamiątka w zachwycający sposób opowiadała Waszą ślubną historię, musi być wykonana przez dobrego fotografa na ślub. A tego często nie łatwo znaleźć…

Dobry fotograf na wesele. Czyli jaki?

dobry fotograf na wesele

Na termin u najlepszych fotografów ślubnych w branży trzeba czekać nawet 2 lata. To nie żart. Dlatego z decyzją o rezerwacji terminu, nie czekajcie do ostatniej chwili.  Skąd jednak wiadomo, że fotograf, o którym myślimy to dobry fotograf na ślub?

Pewnie sądzicie, że  na prestiż i ocenę pracy fotografa wpływają jedynie jego zdjęcia. Gusta są różne więc i opinie o zdjęciach ślubnych mogą być odmienne.  Jednak nie o sam styl zdjęć tu chodzi. Dobry fotograf na ślub to doświadczony profesjonalista. To fotograf z marką w biznesie ślubnym. Ma na koncie wykonanych kilkadziesiąt ślubnych reportaży. Może pochwalić się nagrodami  z branży ślubnej (np. nagrodą Zankyou International Ziwa Awards). To najbardziej prestiżowe nagrody, przyznawane przed specjalistów ślubnych. Taka nagroda dla fotografa to ogromna rekomendacja i cenna informacja dla przyszłego klienta.

Co jeszcze wpływa na dobrą markę fotografa na wesele?

Z pewnością opinie i oceny klientów. To one są najlepszą nagrodą dla fotografów i rekomendacją dla przyszłych klientów. Dobry fotograf na wesele ma niejedną, a kilkanaście takich pozytywnych opinii. Znajdziesz je na portalach ślubnych oraz na oficjalnych profilach fotografa w mediach społecznościowych. 

Wreszcie najważniejsze. Nie zapominaj, że dobry fotograf to profesjonalista, który swoją ofertę dopasowuje do potrzeb klienta.

Co to dokładnie oznacza? Oznacza to wybór dla Ciebie.

Dobry fotograf ma  w ofercie pełny pakiet usług: przygotowania, zdjęcia ze ślubu, wesela i plener. Ma również w ofercie wybrany pakiet zdjęciowy. Jest elastyczny, dopasowuje się do potrzeb klienta.

Nowym trendem w branży ślubnej jest wybieranie nie jedną, a dwie firmy fotograficzne. Jeden zespół odpowiada za oprawę ślubu i wesela, drugi fotograf ślubny pracuje przy sesji plenerowej.

Dobry fotograf dopasowuje się do rynku, dynamicznie odpowiada na potrzeby klienta. To cechy wyróżniające fotografów na tym tak tłocznym rynku biznesowym.

Wreszcie dobry fotograf na ślub to fotograf polecany drogą pantoflową. Przyjaciółka, znajomi, koleżanka z pracy. Masz wśród swoich bliskich już mężatki? Zapytaj ich koniecznie o polecenie dobrego fotografa na wesele. Fotograf, który spełnił oczekiwania Twoich bliskich, z pewnością poradzi sobie z Twoimi wymaganiami.

Gdzie szukać dobrego fotografa na ślub?

dobry fotograf na ślub

 Są takie miejsca, gdzie warto zaglądać i sprawdzać nowości.

Jeżeli przed Tobą planowanie wesela, niech wejdzie Ci w nawyk zaglądanie na portale branżowe. W tym artykule zdradzimy, gdzie warto zaglądać i jakie profile obserwować. Poszukiwania dobrego fotografa można porównać do polowania na wypatrzoną rzecz w butiku podczas wyprzedaży. Nie ma co ukrywać, zdobywanie najlepszych usługodawców na ślub to polowanie.

Poszukiwania w Internecie

dobry fotograf na wesele

W Internecie jest dosłownie wszystko i Twój fotograf ślubny również tam jest. Dlatego poszukiwania zacznij od katalogu  firm z branży ślubnej. 

Uznany fotograf posiada wizytówkę na najważniejszych portalach ślubnych. Znajdziesz tam pełną ofertę, galerię zdjęć, terminarz ślubny oraz dane kontaktowe do fotografa.

Spotkanie z nim możesz umówić za pomocą portalu lub poprzez bezpośredni kontakt telefoniczny, lub mailowy.

Skoro jesteśmy już w Internecie nie zapominaj o sile mediów społeczonościowych.

Na Facebooku, Instagramie, Pinterescie, Twitterze, dobry fotograf na wesele ma  swoje oficjalne profile i serwuje swoim odbiorcom naprawdę ciekawy content. Chodzi oczywiście o zdjęcia ze swoich reportaży, to w mediach społecznościowych dzieli się swoją pracą. 

Branża ślubna jest ogromna, żeby w niej zaistnieć, trzeba się naprawdę nagimnastykować, dlatego dobry fotograf na ślub będzie nadążał nad zmieniającymi się trendami i skrupulatnie podążał za swoim klientem.

Wskazówka dla Ciebie?

Przygotuj listę fotografów ślubnych, którymi jesteście razem z  narzeczonym zainteresowani. Wszystkich zacznijcie obserwować w mediach społecznościowych. 

Zaglądajcie na profil, sprawdzajcie nowe posty, nowe sesje zdjęciowe.  W ten prosty sposób możecie sprawdzić warsztat fotografia, estetykę jego zdjęć. Systematycznie sprawdzajcie oceny i recenzje. Facebook to kopalnia wiedzy, skorzystaj z niej.

Dobry fotograf spełni Wasze marzenia

dobry fotograf na ślub

Fotograf na wesele może nie jest wróżką z bajki,  ale potrafi robić bajeczne zdjęcia. Już na pierwszym spotkaniu z fotografem, jasno określcie swoje oczekiwania i życzenia. To ważny moment na przedstawienie swojej wizji reportażu ślubnego. Jeżeli już na tym pierwszym spotkaniu między Wami zaiskrzy i złapiecie dobry kontakt, to świetnie. Swobodne, relacje to podstawowy fundament pod udaną współpracę podczas ślubu.  Dobry fotograf  na ślub wie, że odpowiednia relacja z przyszłą Parą Młodą wpłynie pozytywnie na atmosferę panującą „na planie”.  Co, więcej fotograf, który Was dobrze pozna, lepiej wykona swoją pracę.  Będzie dyskretnie obserwował  wszystkie ślubne etapy, fotografując najpiękniejsze emocje i detale.

Umowa z fotografem

dobry fotograf na wesele

Powiedźmy sobie wprost. Zdjęcia to najważniejsza pamiątka ślubna.  Wykonanie reportażu ślubnego powierzacie osobie profesjonalnej i doświadczonej.  Dobry fotograf na wesele podczas swojej pracy będzie realizował reportaż według własnej koncepcji pracy oraz według Waszych oczekiwań. Żeby uniknąć rozczarowania zdjęciami przy ich odbiorze, spiszcie na umowie najważniejsze punkty i Wasze fotograficzne życzenia. Profesjonalny fotograf podpisze z Wami w pełni prawną umowę opatrzoną Waszymi aneksami.  Podpisanie umowy to dobry moment na pytania do fotografa. Upewnijcie się, że fotograf uwzględni na zdjęciach Waszych rodziców, ukochane zwierzaki czy ślubne dekoracje. Nie bójcie się zadawać pytań. Usługa dobrego fotografa do najtańszych nie należy, a  przecież nie chcecie kupować kota w worku.

Pomysły

dobry fotograf na ślub

Dobry fotograf na ślub to fotograf kreatywny, pomysłowy. Na spotkaniu organizacyjnym, fotograf zaproponuje Wam miejsca na niezapomnianą sesję plenerową, zdradzi pomysły na unikatowe ujęcia, podpowie jaki scenariusz na Waszą historię ślubną wybrał.

 Wszelkie rady fotografa ślubnego są na wagę złota, dlatego warto z nich skorzystać. Pamiętaj, że jemu również zależy na dobrych zdjęciach, na tym byście razem z mężem dobrze wyglądali na każdej ślubnej fotce.  Wspólnie będziecie pracować nad perfekcyjnymi ujęciami.  

W tym układzie każda ze stron musi być zadowolona. Dobry fotograf na wesele powtórzy do skutku dane ujęcie, jeśli jego zdaniem Para Młoda nie wygląda na nim korzystnie.

Dobry fotograf to perfekcjonista, który zadba o każdy element. Wesele może i jest zabawą, jednak fotograf jest w pracy i musi pracować nad tworzeniem wspaniałej ślubnej historii.

Szukasz fotografa na wesele, który uwieczni na zdjęciach najpiękniejszy dzień w Twoim życiu? Sprawdź ślubne reportaże Diamond Photography. Karolina i Adam to specjaliści od ślubnych historii.

f a c e b o o k